Kapely

Od čtyř let se zajímal o hudbu. Učil se hrát na klavír, flétnu a klarinet.Později, jako samouk, na kytaru, basu a bicí. Na poli populární a rockové hudby v průběhu let spolupracoval jako skladatel, aranžér a zpěvák
s předními hudebníky ČR.

V posledních letech vytvořil řadu muzikálových rolí: Vortinger (EXCALIBUR), Ďábel (ELIXÍR ŽIVOTA), Baron (DÁMA S KAMÉLIEMI), James Wayne (OBRAZ DORIANA GRAYE) – též na CD a DVD, Josef Němec (NĚMCOVÁ!), Robin z Loxley (ROBIN HOOD), Hamlet (HAMLET). Na scéně Hudebního divadla Karlín zazářil již v roli Garcii v CARMEN, v rolích Jidáše Iškariotského a Piláta Pontského a Ježíše (od podzimu 2015) v JESUS CHRIST SUPERSTAR, jako Radames v muzikálu AIDA a Daniel v muzikálu LUCIE, VĚTŠÍ NEŽ MALÉ MNOŽSTVÍ LÁSKY. Aktuálně jej lze vidět také v roli sluhy Lurche v muzikálu THE ADDAMS FAMILY a v comebacku  muzikálu CARMEN

Je autorem hudby k muzikálu NĚMCOVÁ a k filmu KAJÍNEK, v němž ztvárnil také roli spoluvězně hlavního hrdiny. Složil a nazpíval ústřední píseň k seriálu OBCHOĎÁK pro TV PRIMA, kde účinkoval i v seriálu „Svatby v Benátkách“.

Vydal dvě sólová CD. První – “Václav NOID Bárta”, kde mimo převzatých hitů, jsou i jeho autorské skladby a na kterém spolupracoval s Českým národním symfonickým orchestrem a přední houslistkou Gabrielou Demeterovou. V dubnu 2014 se uskutečnily dva samostatné koncerty v Hudebním divadle Karlín, kde nejen tyto písně zazněly a jejichž sestřih byl odvysílán Českou televizí na ČT ART. Na podzim 2015, po vydání druhého sólového CD “Jedinej krok”, se opět v Hudebním divadle Karlín uskutečnily dva exkluzivní koncerty s Martou Jandovou jako hostem. Tyto koncerty jsou předobrazem právě prodávaného turné v dubnu 2016, během něhož proběhnou koncerty v Českých Budějovicích, Plzni, Ostravě a Brně.

 

Odkazy:

youtube, facebook, bandzone


TOTÁLNÍ NASAZENÍ  je přední česká punk-rocková kapela, kterou v roce 1990 založil její baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb se svými spolužáky na slánském gymnáziu.
Vznikají první demosnímky a když v roce 1995 vychází debutové CD „Stínohry“,  přestává být Totální nasazení pouze regionální kapelou a začíná vystupovat po celé republice. Skupina natáčí další čtyři alba, která mají velký úspěch, a počet koncertů ještě více stoupá až na průměrných 90 hraní za rok.
Kapela je velmi žádaná, koncertuje jako o život, natáčí několik klipů, objevuje se v TV, vydává u Popron music další alba a po oslavách osmnáctin mění původního bubeníka, když do skupiny přichází Franky. Totální nasazení v následujících letech vydává své koncertní DVD, další řadová, výběrová i živá alba, točí klipy a absolvuje několik úspěšných turné a festivalových sezón.
Koncem roku 2013 opouští rozjetý soubor z rodinných důvodů kytarista P.P.Cvok, který sice nebyl zakládajícím členem, ale v kapele působil víc jak dvacet let. Na jeho místo nastupuje nový člen Karloss, který má coby kytarista a zpěvák rovněž bohaté zkušenosti z působení v několika známých punk-rockových souborech.
Skupina ve složení: Sváťa – baskytara, zpěvKarloss – kytarazpěv a Franky – bicínahrává v roce 2014 ve studiu Hostivař nové CD, které vychází pod názvem „Zbytečnákapela.cz“ jako desáté řadové album, absolvuje velké jarní i podzimní turné, v létě hojně účinkuje na festivalech, natáčí několik videoklipů a připravuje se na výroční oslavy 25 let své existence, které proběhnou v roce 2015 formou speciálního turné a vydáním nového výběrového alba.
Léty poctivě vydřená pozice Totálního nasazení, za níž stojí patnáct vydaných alb a víc jak tisíc třista koncertů v klubech i na festivalech, je zakořeněna víc než pevně a silná fanouškovská základna, jíž si kapela svým skromným přístupem vybudovala, je slánskému triu víc než silnou oporou. Na nedostatek hraní si tahle punk-rocková legenda, bořící hranice svého stylu, rozhodně nemůže stěžovat a na nedostatek publika rovněž.

Odkazy:

youtube, facebook, bandzone


Skupina TORTHARRY vznikla v srpnu 1991. Bubeník M. „Juan“ Jirmantortharry (2) a basový kytarista M. Vacek se setkali ve skupině Imago již v roce 1984. Na podzim 1988 přišel na post kytaristy J. Rubeš. Později vystupovali pod názvem Executor, ale deathmetalová historie začíná až s názvem TORTHARRY.

V září 1991 je natočeno první demo „Mezi nebem a peklem“. V lednu 1992 doplňuje sestavu kytarista D. Pavlík a TORTHARRY jsou kompletní. Následují dema „Flames of Eternity“ a „Incriminated“. V této době vzniká i první klip na skladbu „Dirty Mind“, který je zhotoven ve spolupráci s P. Jandou a je odvysílán v pořadu Rockmapa.
V polovině roku 1994 je ve studiu Past natočeno první album „When the Memories are free“. Tady poprvé obstarává vokály kromě Martina i Dan. Následuje řada koncertů, které nepřetržitě trvají vlastně až dodnes, o což se od roku 1993 stará manager Goro. Od tohoto roku TORTHARRY sbírají zkušenosti i v zahraničí a také odchází dlouholetý manager Aleš Janečka. „Aleši za odvedenou práci moc děkujeme“.
V roce 1996 se skupina poprvé seznamuje se studiem „Hacienda“ Miloše Dodo Doležala. TORTHARRY nahrávají jednu skladbu na CD „After 10 Years…Tribute to Cliff Burton“, která patří k tomu lepšímu na tomto výběru. V roce 1997 je tady natočena i druhá deska TORTHARRY s názvem „Book of Dreams“. CD je vyprodukováno ve spolupráci s firmou Taga Records a v květnu je natočen i klip ke skladbě „Stain“.
Taga Records však nemá vůbec připravenou slibovanou distribuční síť a TOTHARRY jsou odkázáni pouze na to, co si sami prodají. Díky velké koncertní aktivitě má i přesto deska značný ohlas. K dřívějšímu exotickému Portugalsku přibývají koncerty v Německu, Rakousku, Polsku i na Slovensku. Dvakrát se podaří vycestovat i na zajímavá vystoupení v Litvě a Lotyšsku.
Následují kompilace, na kterých se objevuje materiál z druhé desky. Např. „Creations from a morbid Society – part 2“ zanikající firmy Taga, kazety vydané v Litvě, Lotyšsku, dokonce i v Mexiku. V roce 1998 nechybějí TORTHARRY ani na litoměřickém Dynamu. Také odehrají dva koncerty se skupinou DEATH v ČR. Ten druhý dokonce pořádá managemant TORTHARRY.
V únoru 1999 se TORTHARRY odebírají opět do studia „Hacienda“ v Žirovnici, aby zde zhotovili album „Unseen“. Album vydává v květnu 1999 nová vydavatelská firma CBR Records, za níž stojí majitel studia „Hacienda“ Miloš „Dodo“ Doležal, který album také produkuje. Deska získává velmi kladné ohlasy nejen v médidích v České republice, ale i v zahraničí. Kapela opět odehraje mnoho koncertů na podporu nové desky.
Za pomoci vydavatelské firmy CBR Records a firmy NSM zastoupené Wolfgangem Sussenbeckem TORTHARRY kontakty v USA a tato navazující spolupráce dostává kapelu až na sampler „Tribute to Death“, který vydává v roce 1999 společnost DWELL Records v USA. TORTHARRY nahrají na tento sampler skladbu z alba Leprosy „Pull the Plug“ a získávají tím další cenné zkušenosti na trhu v USA.
V průběhu roku 2002 probíhalo ve studiu Hacienda natáčení čtvrtého řadového CD Tortharry, kterého se nemohl z osobních důvodů zúčastnit stálý bubeník TORTHARRY „Juan“. Z tohoto důvodu byly na natáčení pozváni dva bubeníci konzervatorista Miloš Maier a vystudovaný konzervatorista Roman Lomtadze. Důvodem pozvání dvou bubeníků současně na natáčení byl náhlý zánět šlach Miloše Maiera. Oba odvedli skvělou práci a výsledkem je čtvrtý počin Tortharry CD „White“, které vyšlo opět pod hlavičkou CBR v listopadu 2003. K tomuto CD bylo odjeto turné s Milošem „Dodo“ Doležalem a stájovými kolegy COLP na podzim roku 2003.
Dne 28.9.2004 odchází z kapely dlouholetý člen a kytarista Jarda Rubeš, jehož v prosinci 2004 nahrazuje kytarista Martin Hrubý „Máca“. „Jardo za vše moc děkujeme“.
Po rok a půl trvající pauze zapříčiněné personální změnou se Tortharry opět probouzí k životu a na jaře 2006 začínají připravovat nový materiál k novému CD, který s kapelou připravuje opět nový mladý a nadějný bubeník Jiří „Panther“ Rosa, vzhledem k velké pracovní vytíženosti Juana, který se tohoto nemůže účastnit. Výsledkem je CD „Reborn“, které bylo natočeno během srpna a září 2006 ve studiu Shaark v Bzenci a vydáno bylo dne 16.11.2006 pod novou značkou REDBLACK Records. K tomuto CD TORTHARRY vyjeli v září 2006 na společné REBORN Tour s novými stájovými kolegy kapelou Shaark.
Po křtu tohoto CD oznámil zakládající člen kapely Juan, že ze známých důvodů (pracovní vytíženost) je donucen opustit kapelu. Logickým nástupcem se tento den stal „Panther“ a Juan se stal doživotním čestným členem TORTHARRY a za jeho práci a založení Tortharry mu patří poděkování od celé kapely. Datum 25.11.2006 je zlomem v kapele, kdy bylo oficiálně pokřtěno nové CD „Reborn“, odešel Juan (zároveň se stal čestným členem Tortharry) a přišel Panther jakožto nový bubeník.
V září 2007 proběhlo turné po Brazílii s kapelami Belphegor a Gorgoroth. Toto skvěle zorganizované a profesionální turné měla na starost firma Tumba productions, která dělá turné po Jiřní Americe všem známým metalovým kapelám.
V průběhu léta 2008 bylo natočeno 12 skladeb pro nové 6.CD, které bylo pojmenováno Round Table Of Suicide. Myšlenkou tohoto CD je poukázat na různé pohnutky, které mohou dovést člověka k tomu, aby sám dobrovolně ukončil svůj život sebevraždou. Nejedná se zde v žádném případě o propagaci sebevraždy jako takové, nýbrž o částečné vysvětlení tohoto velmi komplikovaného lidského rozhodnutí.
V létě 2009 začala kapela tvrdě pracovat na novém albu s názvem Beneath. Nahrávání proběhlo v červenci 2010 ve studiu Šopa pod zvukařským vedením Stani Valáška. Dle názoru mnohých zde vzniklo zatím nejlepší CD Tortharry, které má zároveň i nejlepší zvuk. CD Beneath vyšlo v listopadu 2010 a na jeho podporu bylo odehráno mnoho koncertů nejen po České republice.
V lednu 2012 opouší kapelu kytarista Máca. Kapela se tak nachází ve složité situaci, kdy se snaží najít adekvátní náhradu, ale nikoho takového se nepodařilo sehnat. Hraje se tedy ve třech, jen s jednou kytarou. V této sestavě odehraje v roce 2012 mnoho koncertů, z nichž mezi nejzajímavější bezesporu patří turné se Sepulturou a vystoupení na Brutal Assaultu, MetalGate Czech Death Festu a Gothoom festu.
V září 2012 začíná kapela pracovat na novém materiálu pro 8. CD.

Odkazy:

youtube, facebook, bandzone


Heebie Jeebies- je nejen píseň Louise Armstronga a voo-doo výraz pro pocit naprosté dezorientace, ale především už od roku 1993 kapela z Hronova. Původní sestava Tomáš Laštovička (kytara), Radek Laštovička (kytara), Pavel „Černá zmije“ Tuček (basa), Honza „Hanz“ Říha (bicí), Tomáš „Bréba“ Peterka (zpěv) se během let několikrát změnila, stejně jako repertoár. Od původního ovlivnění kapelami Pixies, U.K Subs, ranými Offspring, ale i Laibachem a dokonce kapelami stylu EBM se odvíjely první hudební kroky. Mix punku, crossoveru a také popu ovlivnil zvuk prvního šestipísňového dema „Už je tu zase to pitomý jaro“ z roku 1996, které vzniklo v Královéhradeckém studiu Past za spoluproducentského dozoru Pavla Sondy. V té době už rok posunoval na kytaře struny Aleš „Mulis“ Kulda, který nahradil Radka a přišel z kapely Danger. Po vydání dema a úspěšném křtu na náchodském zámku přichází nabídka nahrávací firmy Happy Music (která bohužel nebyla nikdy naplněna) a odchází kytarista Tomáš Laštovička. Dva roky hraje kapela s jednou kytarou a poté do sestavy přichází kytarista Jarka Vodička. V té době vzniká v Teplickém studiu Exil CD Fuckin´Boys, které díky nedostatku zkušeností provozovatelů studia (byla to jejich druhá frekvence) nedopadlo produkčně nejlépe. Natočeno bylo 21 skladeb, z toho 12 jakž takž použitelných.. Po natočení alba odchází baskytarista Pavel Tuček a Jarka tedy přebírá jeho post. V letech 1999-2001 prožívají Heebie Jeebies útlum. Málo koncertují, tvorba nových písní vázne. Nový vítr do plachet přináší začátkem roku 2002 Michal „Basbombardon“ Říha (tenor), bratr bubeníka a Michal „Juliani“ Rudolf (basová kytara). V té době je vytvořena kostra nového koncertního programu, který staví na dechové sekci (zatím jednočlenné), vokálech a melodičnosti písní a na jaře se začala opět ve studiu Past točit deska „Krotitelé ruchů“. Čas je nepřítelem nás všech, takže deska byla dokončena až v polovině roku 2004 a křest proběhl na konci roku v Hronově. Zahrát si přišli i ex-basáci Jarka a Pavel, hrály se věci ze všech desek, včetně těch nejstarších kousků. Do sestavy se přidal trumpetista Jan „Zajda“ Zajíček, který chtěl jen zpestřit svým uměním koncert při křtu, ale poté zjistil, že bez Heebie Jeebies nemůže být, takže se stal regulérním členem.Na konci léta 2006 přibyl ještě do sestavy multiinstrumentalista Míra, který posunuje housle, kytaru a akordeon, který kapelu na konci roku 2008 opouští a nahrazuje jej kytarista Martin „Polis“ Poláček…všechny nástroje pochopitelně zvlášť a na postu basáka vystřídal Julianiho Hugo, který přišel z revivalu Beat-Less a výrazně svým věkem (16) vylepšil věkový průměr kapely.Během svého fungování natočila kapela dva videoklipy, poskytla rozhovory Českému Rozhlasu, Rádiu Metuje, TV Prima, Big Bangu, MF Dnes, Deníkům Bohemia a dalším. Heebie Jeebies mají za sebou hraní na velkých festivalech po celé republice, v klubech i na Slovensku a v Polsku a dokonce na kuriózních místech, jako v autoservisu, v pivovaře, na plese gymázia apod.:-)

Odkazy:

youtube, facebook, bandzone


Tento rok k nám poprvé dorazí i zahraniční kapela a to až z dalekého Španělska.

Žánr: Metal, Groove, Hardcore
Členové: Jacob / Vocals; Koto / Drums; Disi / Guitar; Diego / Bass
Rodné město: Murcia

Vendetta Fucking Metal es una banda de Metal y Hardcore formada en 2007 en Murcia (España). Desde entonces han compartido escenario con bandas como Sepultura, Brujeria, Hatebreed, Madball, Misfits, Agnostic Front, Candlemass, POD, Napalm Death, Hamlet, Avulsed, Soziedad Alkoholika, Sober, Wormed, Vita Imana, Crisix, Hora Zulu, Born From Pain, Dagoba, Def Con Dos, Brutality Will Prevail, Suidakra, No Turning Back, Lendakaris Muertos, Proudz, Habeas Corpus, Billy The Kid, Narco, Marky Ramone, Escuela de Odio, Kop, For The Glory, Devil In Me, Noctem… y muchisimos más

Numerosos tours por España, México, USA, Republica Checa, Portugal y Holanda.

Han participado en festivales como Aupa Lumbreiras, Hell And Heaven Metal Fest, Metalgate Deathfest, Alburock, Asaco Metal Fest, Dr Hellin, Estaka Rock, DimeFest, Hardcore Division Fest, Masacre Fest, Jardin Rock…

Cuatro trabajos a las espaldas:

„Inocencia Perdida“
“ De Por Vida “
“ Espiritu de Lucha “
“ Vendetta “

Odkazy:

soundcloud, facebook, bandcamp, twitter


Hand Grenade měli první oficiální vystoupení v sestavě kytara, kytara, basa a bicí v květnu 2008. Tímto termínem tedy datujeme vznik. Od té doby prošla kapela poměrně slušnými personálními změnami. V Březnu roku 2009 nahrazuje Františka Kováře na postu kytary Michal Stoklasa (Stue). V dubnu tohoto roku dochází k první změně také za bicími. Michala Klímu střídá Karel Klasňák (Sid). Se Sidem nahráváme demo cd. V kapele působí do září roku 2010. Na jeho místo nastupuje Tomáš Blažek. Náš první koncert s Tomášem proběhl již v řijnu roku 2010 na soutěži píseckých regionálních kapel Rock Region Fest, kterou jsme díky hlasům návštěvníků vyhráli. Následovalo období plné koncertů a festivalů, po kterém Tomáš z časových důvodů ukončuje svoji činnost v kapele. Stalo se tak 16.7.2011 po našem prvním vystoupení na mezinárodním festivalu Masters of Rock. Záměrně píšu datum, protože 17.7.2011 jsme oslovili bubeníka nového. Nebyl jím nikdo jiný než Štěpán Velimský (Vyndy), který nyní v kapele působí a doufáme, že ještě dlouho bude. V červenci 2013 kapelu opouští z časových důvodů jeden ze dvou posledních zakládajících členů Radek Křesina (Křusi) Na jeho místo okamžite nastupuje Matyáš Ševčík (Sompi). V roce 2013 také vznikl první videoklip na singl Nejsi anděl a kapela odehrála 62 koncertů. Na jaře roku 2014 jsme absolvovali 2 měsíce trvající turné jako support kapely Harlej. V červnu 2014 nastupuje místo Sompiho do kapely Roman Knězů (Romí) a sestava se ustálila do dnešní podoby. V dubnu 2015 kapela v Bratislavě nahrála v pořadí druhé cd Na vlnáchHAND GRENADE IN HEART!

Odkazy:

youtube, facebook, bandzone


Pop-punková banda z Velkého Poříčí!warování

Současná sestava je:
Jakub Slezák (Kuba) – zpěv, kytara
Adam Holeček (Adam) – baskytara, zpěv
Tomáš Horáček (Horas) – Bicí

Odkazy:

youtube, facebook, bandzone


Vivian je další rocková kapela z východočeského Broumova, města, v němž to v posledních letech hudbou žije. Zrodila se na prahu roku 2015 poté, co několik let předtím působila pod názvem Arven. Záhy natočila první studiové nahrávky a v květnu 2015 také videoklip k písničce Vrať se mi zpátky. O prázdninách kapela uspořádala akustické turné po letních táborech a měla tak možnost oslovit spoustu nových fanoušků. Na přelomu tohoto roku se klukům podařilo zvítězit v soutěži Skutečná liga (kategorie junior) a získali tak partnerství s portálem Musicmap, hraní na velkých festivalech a možnost natočit videoklip. V létě roku 2016 skupina natočila album Exponáty v hradeckém studiu „I“ a vystoupila na  předních festivalech jako např.: Okoř se šťávou, Benátská noc, Rockování, Basinfirefest. Uskutečnilo se také natáčení videoklipu k songu Ztracený lásky a několik speciálních koncertů, jako například akustický koncert pro základní školy v broumovském divadle.
„Spojuje nás jedna zásadní věc,a to nadšení pro muziku. Ve zkušebně se zavíráme téměř každý druhý den a pracujeme převážně na vlastní tvorbě. Naše písně jsou textově zaměřeny především na mladší publikum, protože hlavní tématikou jsou první lásky a pocity s nimi spojené,“ tvrdí frontman Marthy.
Tvorbu Vivian ovlivnily především skupiny Nirvana, Kiss nebo GunsN’Roses, a tak není divu, že jejich koncerty jsou energické a náležitě syrové. Vystupují v klubech, na festivalech a na různých soutěžích, zatím hlavně ve svém rodišti, jeho okolí a také v Praze.

Odkazy:

youtube, facebook, bandzone

Komentáře jsou uzavřeny.